II Śląski Festiwal Kapusty- wspaniały gest Koła Gospodyń Wiejskich.

W dniu 07.10.2012r. odbył się w Wojsławicach w Arboretum II Śląski Festiwal Kapusty. Naszą miejscowość reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich, które wraz z Grupą Odnowy Wsi przygotowało przepyszne przysmaki m.in. gołąbki, golonkę w kapuście, karczek w kapuście, pierogi i paszteciki z kapustą  i grzybami.

Nie zabrakło też znanych już w całej Gminie Niemcza wypieków naszych gospodyń.

Mieszkańcy naszego Sołectwa wzięli udział w pokazie szatkowania kapusty i konkursie gołąbkowe szaleństwo.

Podczas trwania festiwalu odbywały się licytacje z których środki pieniężne zostały przekazane na leczenie Sandry Gruszczyk. Należy tutaj nadmienić, że Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Niemczańskiej przekazało na licytację prześliczny stroik wykonany przez m.in. jednego z mężczyzn naszego Sołectwa. Nabywcą tego stroika za  kwotę 100zł okazał się Pan Robert Dyrduł.

Bardzo dziękujemy Panie ROBERCIE

Warto podkreślić też, że dochód uzyskany ze sprzedaży potraw i wypieków zostanie wykorzystany na potrzeby dalszych działań na rzecz naszej miejscowości.

Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomagały w przygotowaniach  do  udziału w Festiwalu Kapusty należą się serdeczne podziękowania.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta i Gminy Niemcza:

http://www.um.niemcza.pl/component/content/article/35-aktualnoci/2182-fotorelacja-z-ii-lskiego-festiwalu-kapusty-w-wojsawicach.html

 

 

frezowanie cnc