Halloween w Nowej Wsi Niemczańskiej

Halloween, Hallowe’en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.

Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

Głównym symbolem święta jest święcąca w środku dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne symbole to duchy, wampiry, czarownice, trupie, czaszki itp.

Do zabaw w ‚Halloween’ zalicza się także zabawa cukierek albo psikus (ang. trick or treat). Dzieci chodzą z pojemnikami na cukierki po okolicy i odwiedzają mieszkańców.

Gdy ktoś nie chce dać cukierka otrzymuje od dzieci w zamian psikusa.

 

A jak obchodzono w naszym Sołectwie Halloween?.

 

Oj działo się działo, poprzebierane, wymalowane  dzieci chodziły od drzwi do drzwi i  koniecznie chciały zrobić jakiegoś psikusa. Okazało się, że na hasło „cukierek albo psikus” każdy z mieszkańców był już przygotowany i miał coś słodkiego, tak więc na psikusy musimy poczekać do przyszłego roku.

Uwiecznieniem dnia Halloween było uzbieranie pełnych woreczków słodyczy co przysporzyło dzieciom wiele radości a ze zebranych pieniążków kupiono pizze i tym smacznym akcentem zakończono obchody DNIA HALLLOWEEN.

 

frezowanie cnc