Wycieczka do Pragi

W dniu 20 września 2015 r. odbyła się wycieczka do Pragi, której organizatorem był Marcin Kiejpasz właściciel firmy przewozowej Columbus Dobrzenice oraz Jarosław Dydo sołtys Nowej Wsi Niemczańskiej. Uczestnikami wycieczki byli m.in. mieszkańcy wsi Nowa Wieś Niemczańska, Gminy Ciepłowody. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od dwu godzinnego rejsu statkiem po rzece Wełtawa. Następnie zwiedzaliśmy Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, która jest największą i najważniejszą świątynią w Pradze. Stanowi ona duchowy symbol państwa czeskiego i jeden z jego najważniejszych zabytków. Znajduje się w niej krypta czeskich królów, bogato zdobiona kaplica św. Wacława wraz z jego relikwiami i piękna Złota Brama. Obecnie jest ona siedzibą arcybiskupstwa. Kolejnym ciekawym miejscem, które zobaczyliśmy był Most Karola łączy oba brzegi rzeki Wełtawy, a także dzielnica Malá Strana ze Starym Miastem oraz Wyszehrad.
Nacieszyliśmy oczy bogactwem wielu pięknych zabytków. Niewątpliwie najważniejszym i najokazalszym był Zamek Królewski, który istnieje od IX wieku.
W trakcie zwiedzania usłyszeliśmy wiele opowieści i legend o mieście i jego historii, które przedstawił nam nasz przewodnik Bartosz Grygorcewicz.
Poniżej relacja fotograficzna

frezowanie cnc