Wyjazd integracyjny na grzyby.

Wilkocin – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim, w gminie Przemków. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa legnickiego. Rosjanie pozostawili tu po sobie ogromny, dwupoziomowy, betonowy schron znajdujący się na południowy wschód od wsi. Bunkry zlokalizowane są na obrzeżach poligonu lotniczego. Niedaleko znajduje się imitacja lotniska. Obecnie schron jest nieużytkowany. Mnogość korytarzy i pomieszczeń stworzyła dogodne warunki zimowania nietoperzy. Schron udostępniony jest do zwiedzania poza okresem zimowym. Niedaleko wsi znajdują się także ruchome wydmy. (źródło WILKIPEDIA)

Wyjazd do Wilkocina (21 września 2013r.) został zorganizowany przez Jarosława Dydo – sołtysa Nowej Wsi Niemczańskiej. Po sprawdzeniu listy obecności, sołtys przedstawił uczestnikom rozpisany na cały dzień plan wyjazdu oraz rozdał tzw. „ niezbędnik grzybiarza”. Podróż przebiegała spokojnie w bardzo miłej i wesołej atmosferze. O 7 rano każdy z koszykiem, wiaderkiem w ręku wyruszył do lasu. Chociaż aura od kilku dniu nie rozpieszczała to nam pogoda bardzo dopisała. Po południu wszyscy grzybiarze spotkali się przy ognisku, które przygotowała Pani Mariola Smolec – sołtys wsi Wilkocin – wraz z mężem. Było tak wspaniale, że nikt nie chciał wracać do domu.

Powrotna droga minęła bardzo szybko i wszyscy cali, zdrowi i najważniejsze zadowoleni wrócili do domu a poniższe zdjęcia niech oddadzą obraz tego bardzo udanego wyjazdu integracyjnego na grzyby.

Serdeczne podziękowania dla:

Pani Marioli Smolec – sołtysa wsi Wilkocin- oraz jej męża za wspaniałe przyjęcie uczestników wycieczki.

Wioletty Stępień – Lidera Grupy Odnowy Wsi- oraz Adam Stecyka za pomoc w przygotowaniu wyjazdu

 

frezowanie cnc